O chatě na Šumavě

Moderně zařízená chalupa v národním parku Šumava, nedaleko Vltavy, na polosamotě po kompletní rekonstrukci. Chata má dva plně vybavené apartmány se samostatným vchodem, které lze snadno propojit v jeden velký. Součástí chalupy je garáž, vhodná pro úschovu kol a lyží, finská sauna, koupací jezírko, altánek, kamenný gril, ohniště, domeček pro děti plný hraček, vinotéka, výčepní zařízení atd.

Chata je kompletně oplocená, proto je vhodná i pro majitele pejsků, kteří zde mají výběh. Parkovacích míst je zde dostatek. Zhruba 200 metrů od chaty začíná snad nejhezčí Šumavská cyklostezka, po které se dostanete na Lipno, Medvědí stezku, Plešné jezero, Schwarzenberský kanál, Černý kříž, Stožec, Nové údolí, Jelení vrchy, České Žleby atd. Stezka vede podél horního toku Vltavy a napojuje se na lipenský okruh. Místa jsou vhodná i pro pěší turistiku. Rybník ke koupání je kousek a k Vltavě je to cca 500 metrů. Chata je proto ideální i pro ty, kteří chtějí během dovolené splout horní tok Vltavy nebo rybařit.

Upozornění: V oblasti kde se dům nachází je celoročně zakázáno provozování jakékoli světelné a zvukové pyrotechniky (ohňostrojů)!

Ložnice a pokoje:
Apartmán 1 má dvě dvoulůžkové a jednu třílůžkovou ložnici.
Apartmán 2 má jednu třílůžkovou a jednu čtyřlůžkovou ložnici. Dispozice jdou snadno měnit.

Sociální zařízení:
Každý apartmán má novou, plně vybavenou koupelnu se záchodem, sprchovým koutem a pračkou.

Vytápění:
Vytápění je centrální pomocí automatického kotle na uhlí (záložní je elektrokotel). Ve větším apartmánu jsou navíc krbová kamna s výměníkem. Koupelny a zádveří mají topení i v podlaze.

Doprava, parkování:
S příjezdem či parkováním před či v objektu není žádný problém.

Stravování:
Každý z apartmánů má plně vybavenou novou kuchyni, včetně veškerých spotřebičů (myčka, lednička, mrazák, trouba, mikrovlnka, kávovar, atd. ) venku je velký gril a je zde i možnost, objednat si dovoz jídla z nedaleké pizzerie (dovoz je zdarma). Součástí je i pivní výčep (máme všechny druhy naražečů). Opravdu dobrá restaurace je vzdálená 5km.

Vybavení apartmánu:
Naleznete zde snad vše, co k dovolené patří, včetně krásného venkovního kamenného krbu, či zaskleného altánku, ve kterém se dá sedět i za chladnějších večerů. Pro houbaře jsou k dispozici síta na sušení hub i košíky. Chata má svou vinotéku a výčepní zařízení pro milovníky piva. Sud není problém zajistit, po předchozí dohodě s majitelem.

Konkrétní vybavení chaty:
finská sauna – dětská postýlka – sprchový kout – pračka – TV / DVD vstup USB HDMI – rádio s CD – myčka – trouba – sklokeramická deska – rychlovarná konvice – mikrovlnka – lednička – mrazák – kávovar bosch tasimo (na kapsle) – zahradní nábytek – zastřešený a prosklený altánek – terasa – internet (wifi) – gril – ohniště – vnitřní i venkovní krb – koupací jezírko (oplocené) – společenská místnost – slunečníky – výčepní zařízení – vinotéka – síta na sušení hub – rybářské pruty – garáž pro úschovu kol a lyží – dětský domeček plný hraček